Depew Nicole Martek Academy of Art (CA)
Kendall Jessica Rossi Adelphi
Hillsdale High School Ben Kennedy Adrian
Hillsdale High School Leland Snooks Adrian
Brindlee Mountain Andy Knowles Alabama
Covenant Christian Academy Steven Price Alabama
Covenant Christian Academy Karl Sorrells Alabama Huntsville
Schalmont Al Tarquino Albany College of Pharmacy
Fowler Dung Dang Albany College of Pharmacy
Elba Tyler Gubb Alfred
Pal-Mac Lauren Chapman Alfred
West Seneca West Angel Wright Alfred St.
Southern Fulton Dorothy Hakanian Allegheny
East Brunswick High School Jonah Feldman American
Kenmore East Amy Whitelaw American
DeLaSalle High School Francesca Morizio American
Walt Whitman High School Eric Weisberg Amherst
Parkview Arts-Science Magnet Hannah Yoder Arizona
Millennium Dominic Benetti Arizona State
Northside High School Jeremy Browning Arkansas
Northside High School Matt Post Arkansas
Covenant Christian Academy Michael Hays Auburn
Robert E. Lee Chase Holmberg Auburn
Raleigh Charter HS John Hanna Auburn
Garfield Heights Elizabeth Wells Baldwin-Wallace
Brookville Area Senior High School Alec Donaldson Baldwin-Wallace
Mounds Park Academy Sam Schleipman Bates
Adair County Vicki Leibeck Berea College
Murray County Jada Isenhower Berry
Brindlee Mountain Amanda Hardin Berry
Penn High School Josh Klopfenstein Bethel
West Knox Homeschool Rachel van der Merwe Biola
Hoover High School Walter Lewellyn Birmingham Southern
Unionville Kevin Gleason Boston College
Kellenberg Memorial High School Kat Monahan Boston University
Schalmont Nick Bove Boston University
Northside High School Emma Holland Boston University
Broadalbin-Perth Nina Semczuk Boston University
Oshkosh West High School Angie Xie Boston University
Troy Joe Pennisi Boston University
Minnetonka High School Keel Dietz Bowdoin
Webster Schroeder Narayan Wong Brandeis
Amsterdam Louis Petrosino Brandeis
Greece Arcadia Holly Mancuso Brigham Young
Hume-Fogg Academic High School Arnold Valdez Brigham Young
Ponca City Adam Lewis Brigham Young
E. O. Smith High School Nathanial Cooper Brown
Guilderland Meera Chappidi Brown
E.O Smith Nathaniel Cooper Brown
C. Milton Wright Mara Smith Brown
Eden Prairie High School Michael Wright Brown
Christian Brothers Kirk Craig Brown
Bettendorf HS John Gayton Brown
Findlay High School Rachel Roepke Bryn Mawr
Brookville Area Lizabeth Frontino Bryn Mawr
Unionville High School Kevin Yao Bucknell

William Armstrong Cal State-Monterey Bay
Edison Ryan Keeley CalTech
Chariton Jimmy Anderson CalTech
Williamsville South Josh Burke Canisius
Williamsville South Matt Rosenbloom-Jones Canisius
Iroquois Steve Schrader Canisius
Greece Olympia Liz Williams Canisius
Spencerport Kristen May Canisius
Penn Yan Steve Groom Canisius
West Seneca East Jim Fischer Canisius
Poland Seminary High School Trevor Butch Capital
Edina Dustin Anderson Carleton College
East Lansing High School Lauren Hickman Carleton College
Minnetonka High School Will Ladner Carleton College
Solon Dima Chernyak Carnegie Mellon
Poland Seminary High School Joseph Vukovich Carnegie Mellon
Norcross High School Michael Kahn Carnegie Mellon
Bridgeport High School Ben Cowley Carnegie Mellon
Walnut Hills Lei Fan Carnegie Mellon
Hardee Drew Macias Carson-Newman
Findlay High School Matt Boes Case Western
Bettendorf Anna Selser Case Western
Corunna High School Ryan Buchholz Case Western
Malvern High School Destiny Willis Central Arkansas
Howell Evan Annis Central Michigan
Garfield Heights Joe Wells Centre College (KY)
Liberal Arts and Science Academy Tyler Smith Chicago
Walt Whitman High School Evan Weingarten Chicago
La Jolla High School James Ready Chicago
Lancaster Jim Murray Chicago
Nardin Kaity Prendergast Chicago
The Columbus Academy Jon Razi Chicago
Stuyvesant High School Xiang Siow Chicago
Walt Whitman High School Shantanu Jha Chicago
Hume-Fogg Academic High School Nicholas Allen Chicago
Bellarmine College Preparatory Matthew Menard Chicago
Robert M. La Follette Ellie Shoshany Anderson Chicago
Brookville Area Senior High School Jessica Welsh Clarion
Stillwater Mark Minick Clarkson
Troy Mark Julian Clarkson
Paul M. Dorman High School George Stevens Clemson
Fort Mill Caleb Klipowicz Clemson
Paul M. Dorman High School Nick Clusserath Clemson
Walt Whitman High School Adam Marshall Colby
Kenmore East Tim Metivier Colgate
Kenmore East Erin Weller Colgate
Fort Mill Noah Nguyen College of Charleston
Bergen County Steven Lisica College of New Jersey
Broadalbin-Perth Brandon Milonovich College of St. Rose
Colonie Jack Foley College of St. Rose
McQuaid Kevin Hoenig College of the Holy Cross
Drummond Tyler Hoeltzel Colorado School of Mines
Bellaire High School Franz Kogler Columbia
Charter School of Wilmington Raja Vel Columbia
Pittsford Sutherland Sri Damera Columbia
Culver Academies Jenn Putman Cooper Union
Mercy Maya Rajamani Cornell
Fairport Andrew Arnold Cornell
Guilderland Wang Sheng Cornell
Arcadia High School Neiman Tan Cornell
Rancho Bernardo High School Roscoe Huo Cornell
Troy Stas Dorokhov Cornell
Christian Brothers Alex Ford Cornell
Spencerport Mike Goettelman Cornell
Pittsford Sutherland Alyssa O'Connor Cornell
Baton Rouge Magnet Adam Mandrela Cornell
Troy Claire Normile Cornell
Williamsville North Peter Narby Cornell
Union Springs Molly O'Hara Cornell
Nardin Cindy Marinaro Cornell
Dundee Jason Warner Corning CC
Schalmont Ryan McLoughlin Culinary Inst. of America
Holland Tylor Vaillancourt D'Youville
Buffalo Arts Keiona Bell Daeman
Northstar Kyle Stafford Daeman
Calhoun Jose Garcia Dalton State
Guilderland Breanna Day Dartmouth
Williamsville North Alex Rand Dartmouth
Unionville Luke Makai Dartmouth
South Fork High School Daniel Cushing Dartmouth
La Jolla High School Maryam Zafer Dartmouth
Fisher Catholic Clint Eversole Dayton
Concord Jessica Delaware
New Trier HS Robert Sido Delaware
Webster Schroeder Matthew Pacer Delaware
Ottawa Hills High School Mickey Schawb Denison
DeLaSalle High School Colleen Foran DePaul
Auburn High School Matt Hargrove DePaul
C. Milton Wright Kaitlin Lilienthal Dickinson
Mercy Marianh Aman Dickinson
Robbinsdale Armstrong High School Maren Hokanson Drake
Chariton Levi Farrell Drake
Lyons Luke Quagliata Drexel
Eden Prairie High School Igor Luzhansky Duke
Grosse Pointe North High School Peter Dong Duke
South Fork Thomas Burr Duke
Fairview Jerrica Becker Duke
Fort Mill Daniel Koverman Duke
Christian Brothers Brooks Fortune Duke
Brookwood High School Graham Custar Duke
Southern Fulton Christine Barlow Eastern
Huron High School Angela Wert Eastern Michigan
Stuyvesant High School Nina Charap Emory
Middlesboro Akash Patel Emory
Muskogee Willie Reaves Jr. Emory
Norcross Ben Dodson Emory
Montverde Academy Tom Faber Erasmus University of Rotterdam
West Seneca West Cori Langille Erie CC
Lake Shore Zach Mergler Erie CC
Williamsville South Dan Montgomery Erie CC
Greece Arcadia Austin Szczur Finger Lakes CC
Lima Christian Holly Castle Finger Lakes CC
Honeoye Falls-Lima Peter Travers Finger Lakes CC
Canandaigua Allan Balmer Finger Lakes CC
Lyons Chris Petty Finger Lakes CC
South Fork High School Jared Gaylord Florida
Bay Carl Tubridy Florida
Capital High School (Charleston, WV) Samuel J. Smith Florida
Manlius-Pebble Hill Sean Grady Florida Institute of Technology
Brockport Chris D'Angelo Fordham
Fort Mill Michelle Cote Furman
Cheektowaga Sarah Brooks Gannon
Mt. Mercy Caitlin Biddle Gannon
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Phil Graves George Mason
Fairfax High School Ricky Robles George Mason
Thomas Jefferson Nina Garcia George Mason
Santa Monica High School Evan Perkins George Washington
New Trier High School Sam Solomon Georgetown
St Andrew's Episcopal School Blake Kelly Georgetown
Walt Whitman High School Nathan Epstein Georgetown
Liberal Arts and Science Academy Cyrus Bordbar Georgetown
Loyola Academy Mike Verity Georgetown
Gonzaga Kevin Leahy Georgetown
McQuaid Jess Hebert Georgetown
Russell High School Ryan Thompson Georgetown College (KY)
Murray County T.J. Alfonso Georgia
Norcross High School Vera Maladtsova Georgia
Brookwood High School Morgan Miller Georgia
Norcross High School Catherine Trippe Georgia Tech
Norcross High School Nick Horne Georgia Tech
Orange County High School Logan Hanley Gettysburg
Brookville Area Alex Ferraro Gettysburg
Churchill High School Robby Scott Grand Valley State University (MI)
Kent City High School Karl DuBridge GRCC (MI)
Williamsville South Joe Paul Grove City
Williamsville South Sarah Crane Grove City
Jordan-Elbridge Rachel Lopez Grove City
Brookville Area Senior High School Shannon Knapp Grove City
Edina High School Nick Atkins Gustavus Adolphus
Jordan-Elbridge Natalie Elking Hamilton
Orchard Park Mary Lehner Hamilton
Hopkins Carl Wilcoxon Hamline
Irondale High School Anna Smithberger Hamline
DeLaSalle High School Eamonn Gallagher Hampshire
Gloversville Eric Schultz Hartwick
Edina High School Natalie Heer Harvard
Norman Hanzi Zhang Harvard
Torrey Pines High School Phillip Zhang Harvard
Paul Laurence Dunbar High School Victor Yang Harvard
Novi High School Sami Khan Harvard
Martin Luther King Jr. Magnet High School Dallas Simons Harvard
Bergen County Academies Sang Park Harvard
Booker T. Washington Carl Engle-Laird Harvard
Clarke Central High School Athena Lao Harvard
Paul Laurence Dunbar High School Papa Chakravarthy Harvard
Jenks Conghua Martin Ye Harvard
Orono Kevin Malone Harvard
Walton High School Jason Wien Harvard
Rancho Bernardo High School Brenda Lin Harvard
State College Area High School Catherine Yang Harvard
Maggie Walker Governor's School for Government and International Studies Palmer Mebane Harvey Mudd
Parkview Arts-Science Magnet Silas Altheimer Haverford
Bentley School Joe McKenna Haverford
Edmond Memorial James Grider Hendrix
Lyons Logan King Hobart & William Smith
Park School Amanda Rosenberg Hofstra
Lancaster Kelly Harty Houghton
Rensselaer Dawn Emery Hudson Valley CC
Columbia Drew Murphy Hudson Valley CC
Hoosick Falls Clark Hemeon Hudson Valley CC
Duanesburg John Weisser Hudson Valley CC
Hoosick Falls John Kimball Hudson Valley CC
New Trier HS Jonah Greenthal Illinois
Maine South High School Mike Rago Illinois
Auburn High School Robert Westfall Illinois
St. Joseph's High School Patrick Rollings Indiana
Rockford Auburn John Brown Indiana
West Bend-Mallard Ryan Bruellman Iowa
Rosemount High School Sarah Weiler Iowa
West Bend-Mallard Bruce Bleuer Iowa Lakes Community College
West Bend-Mallard Kathy Schuller Iowa State
Schalmont Bart Comegys Ithaca
Greece Olympia Christine Loman Ithaca
Spencerport Jon Powers Ithaca
Christian Brothers Zach Doell Ithaca
Grand Island TJ Slipko Ithaca
Sodus Laura Rolston Ithaca
Honeoye Mike Pellittiere Jacksonville
Godwin Lindsey James Madison
Poland Seminary High School Tyler Vallinger John Carroll
Stow Munroe Falls High School Chris Vasquez John Carroll
Findlay High School Chris Price John Hopkins
St. Joseph's High School Ellen Jilek Kalamazoo
Colonie Matt Marchesani Kansas State
Southeast Polk Jason Scholbrock Kansas State
White Cloud Amanda Boothby Kendall College of Art
Stow Munroe Falls High School Mike Crow Kent St
Brockport Ross Cowling Kentucky
Middlesboro Matthew Fox Kentucky
Paintsville High School Darcy Jo Porter Kentucky
Homeschool Lawson Whites Kentucky State
St. Joseph Catholic High School Christopher Philpot Kenyon College
Hartland High School Alex Carrasco Kettering
Kent City High School Emma Ringer Lake Superior State
Mt. Mercy Allysa Pantano LeMoyne
Mt. Mercy Jessica Geary LeMoyne
Middlesboro High School Katie Owen Lincoln Memorial University
Rocky Grove Dan Franco Lock Haven
Covington Catholic Alex Knipper Louisville
Broadalbin-Perth Trisha Costanzo Loyola
Mt. Pleasant High School Vidya Prasad Loyola Chicago
Mt. Pleasant High School Priya Prasad Loyola Chicago
Walter Johnson High School Emma Viglotti Loyola, Baltimore
Marshall County High School Brittney LSU
Kenmore East Sean Crawford LSU
Irondale High School Nick Arciero Macalester
Mounds Park Academy Logan Sand Macalester
Lake Shore Ryan Pattison Maine
Watervliet Abdoulaye Diop Manitoba
Fisher Catholic Laura Finck Marietta
Lansingburgh Ryan Lennon Marist
Gloversville Cristin White Marist
Colonie Kara Amedio Marist
Walter Johnson High School Ted Lillie Maryland
C. Milton Wright Robbie Blum Maryland
C. Milton Wright High School Robby Blum Maryland
Fairport Katherine Manfred Maryland
Southern Fulton Nathan Wuertenberg McDaniel
Waterloo Darrell Chasse Medaille
Holland Kimberly Morrison Medaille
Depew Steve Bukowski Mercyhurst
Garfield Heights Alex Jeffries Miami (OH)
Novi High School Ruixiao Zuo Michigan
Corunna High School Mark Burns Michigan
Oshkosh West High School Chad Goding Michigan
Troy Anca C. Sala Michigan
Novi High School Robert Burgos Michigan
St. Joseph High School Matthew Kodis Michigan
Roscommon High School David Westphal Michigan
Grosse Pointe North High School Andrew Lamont Michigan
Corunna High School Steven Clarkson Michigan
East Lansing High School Kurtis Droge Michigan
Brighton High School Sara Walker Michigan
St. Joseph Catholic Megan Leininger Michigan
Huron High School Kellee Dunn Michigan
Gonzaga College High School Evans Mullan Michigan
Webster Schroeder Greg Siviy Michigan
Corunna High School Charlie Piggott Michigan
Novi High School Bala Sekaran Michigan
Novi High School Nazifa Islam Michigan
Roscommon Farah Al Khersan Michigan
Troy High School Divya Badey Michigan State
Novi High School Scott Kelber Michigan State
Hartland High School Scott Osdras Michigan State
Holley Stacy Tipton Michigan State
DeWitt High School Mark Bogner Michigan State
Orchard Park Kyle Druding Michigan State
Wayzata High School Chris Heffner Michigan State
Corunna High School Eric Ethington Michigan Tech
Roscommon Larry Cavanagh Michigan Tech University
Little Rock Central High School Dillon Hupp Middlebury
Orchard Park Dan Li Middlebury
Mt. Mercy Melissa Hayes Middlebury
Williston Northampton Sam Hathaway Middlebury
Wayzata High School Mitu Ramgopal Minnesota
Rosemount High School Sarah Marie Baker Minnesota
Rosemount High School Brian Hatt-Stuart Minnesota
Rosemount High School Brent Miller Minnesota
Simley High School Aaron Barnhart Minnesota
DeLaSalle High School Sean Bowman Minnesota
Eden Prairie High School Manuel Sanchez-Moyano Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Matt Olson Minnesota
Simley H. S. Craig Jonas Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Mike Weinacht Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Jeremy Holm Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Eric Gruber Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Noah Marell Minnesota
Robbinsdale Armstrong High School Drew Markson Minnesota
North Kansas City High School Charles Dees Missouri
South Callaway High School Alex Dzurick Missouri
Helias Anthony Verslues Missouri
Savannah High School Aaron Eisiminger Missouri Kansas City
Liberty High School Alex Dobson Missouri S&T
Savannah Eric McCrerey Missouri Western State University
Ponca City Chad O'Connor MIT
Christian Brothers Devin Crossett MIT
State College Area High School Laura Gabrovsek MIT
Troy Janice Chen MIT
Union James Buchanan MIT
State College Area High School Molly Kozminsky MIT
Huntsville Claudia Richardson MIT
Little Rock Central High Anne Ye MIT
Unionville Shaunak Kishore MIT/Caltech
Sodus Anthony LaComba Monroe CC
School w/o Walls Kaitlyn Terry Monroe CC
Bloomfield Anna Cassano Monroe CC
Northstar Anika Knight Monroe CC
Lima Christian Malinda Morgan Monroe CC
Geneva Andre Sabatini Monroe CC
Greece Arcadia Andreas Meyris Monroe CC
Aquinas Adam Smith Monroe CC
Kent City High School Peter Drent MSU
Northmont Amanda Beaver Mt. St. Josephs
Webster Schroeder Sean Rosenberry Nazareth
Lyons Tony DeLork Nazareth
Mercy Cheryl Contant Nazareth
Spencerport Nicole Marino Nazareth
Coronado Astrid Bockstahler Nevada
Juan Diego Catholic High School Tom Batts New Mexico Tech
Greece Arcadia JJ Bishop-Boros New York [NYU]
Mt. St. Mary Stephanie Howell Niagara CC
Eden Prairie High School Colin O'Donnell Normandale CC
Greater Sioux Falls Home School Association Ann McLaughlin North Texas
Aquinas Jason St. George North Texas
Voorheesville Tom Cardinal Northeastern
Schenectady Raemond Libranda Northeastern
Grand Island Amanda Jaeger Northern Arizona
West Bend-Mallard Casey Studer Northern Iowa
East Lansing High School Liz Fujita Northern Michigan
McQuaid Sahil Mehta Northwestern
Elk Grove Dan Stevens Northwestern
Jordan-Elbridge Patrick Cooper Norwich
Prosper High Taylor Patin Notre Dame
Mercy Kiki Gelke Notre Dame
Churchill High School Bridget Dillon Notre Dame
Orono High School Ryan Webster Notre Dame
Depew Joe Schwamborn Notre Dame
Loyola Academy Tim Durso Notre Dame
Culver Academies Zhaoheng Zheng Notre Dame
Huntsville High School Kelsey Whitely NW Arkansas CC
Hopkins High School Lauren Ward NYU
Walton High School Michael Crommett NYU
Champlain Valley Union High School (VT) Eli Goldberg Oberlin
Catholic Central High School Joe Sheeran Oberlin
Walnut Hills High School Michael Druffel Oberlin
Walnut Hills Mike Druffel Oberlin
Park School Chelsea Coyle Oberlin
St. Joseph's High School Alexi Lykoudis Oberlin
Pittsford Sutherland Noah Morris Oberlin
Hopkins William Eisenberg Oberlin Conservatory
The Columbus Academy Kirun Sankaran Ohio State
Poland Seminary High School Patrick Slattery Ohio State
Brockport Mariah Holt Ohio State
Defiance Alex Jones Ohio State
Fisher Catholic Dan Berens Ohio State
Canfield Danelle Gagliardi Ohio State
JFK Scott Dywinski Ohio State
Tushka Brad Youngblood Oklahoma
Snyder Jason Pina Oklahoma
Tecumseh Susan Moring Oklahoma
Edmond Santa Fe High School Kalli Wolf Oklahoma
Stilwell Daniel Merriott Oklahoma
Bixby Ross Sheline Oklahoma
Ada Zac Dennis Oklahoma
Mustang Derek Harber Oklahoma
Moore Christopher Dorst Oklahoma
Lawton Eisenhower Brooke Sheppard Oklahoma
Mustang Matt Rainwater Oklahoma
Hilldale Scott Lowe Oklahoma
McAlester Eddie Shimp Oklahoma
Stroud Amber McKnight Oklahoma
Mustang Kyle Olson Oklahoma
Durant Kevin Marlow Oklahoma
Miami Alexandria McNeeley Oklahoma
Drummond High School Frances Mooney Oklahoma
Mustang Alex Weber-Kamin Oklahoma
Moore Michael Quinton Oklahoma
Crowder Kayla Bowden Oklahoma
Mustang Brian Abraham Oklahoma
Claremore Joseph Hart Oklahoma
Westmoore Jennifer Keller Oklahoma
Strother Ashley Neel Oklahoma Baptist
Oologah Maggie Maltsberger Oklahoma Baptist
Strother Kirsten Neel Oklahoma Baptist
Edmond Home School Cooperative Josh Campbell Oklahoma Baptist
Mustang High School Eddy Streck Oklahoma City University
Oklahoma Bible Academy Neal Mooers Oklahoma State
Cleveland Jacob Byers Oklahoma State
Mustang High School Brian Kriegh Oklahoma State
Haworth Brian Wall Oklahoma State
Drummond High School Jared Swart Oklahoma State
Booker T. Washington Dylan Hames Oklahoma State
Mustang Kevin Dodd Oklahoma State
Drummond High School Lori Orf Oklahoma State
Drummond Hannah Tuohy Oklahoma State
Haworth Lindsey Campbell Oklahoma State
Raleigh Charter Carson Olin
Churchill High School Meghan Murray Olin
Jordan-Elbridge Tucker Stapleton Onondaga CC
Malvern High School Cody Standifer Ouachita Technical College
Hardee Senior High Jake Barone Patrick Henry/Old Dominion
Paul Laurence Dunbar High School Tian Yang Penn
East Brunswick High School Vayu Kishore Penn
Union Springs Kate Foster Penn State
Kane Craig Sanders Penn State
Charter School of Wilmington Byron Pierce Penn State
Tippecsnoe High School Douglas Slocum Pitt
Unionville High School Ian Kang Pitt
Moon Matt DiFiore Pitt
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Felix Zhang Pomona
St. Joseph Catholic Jesse Earle Portland
Shady Side Academy Laura Bagamery Princeton
East Brunswick High School Nitin Viswanathan Princeton
Hoover High School Ryan Serrano Princeton
Hume-Fogg Academic High School Eleanor Elbert Princeton
Garfield Heights Dan Humphrey Princeton
Lawton Joe Gaasbeck Princeton
Eden Prairie High School Steven Shonts Princeton
Walt Whitman High School Damjan Korac Princeton
St Andrew's Episcopal School Margaret Sullivan Princeton
Garfield Heights High School Dan Humphrey Princeton
Troy High School Prashil Pradeep Purdue
Guilderland Joe Cardillo Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Schalmont Tiffany Milano Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Colonie Hsin Li Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Tamarac Michael Rogers Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Broadalbin-Perth Ben Schilling Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Pittsford Sutherland Dylan Wendt Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Stillwater Pat Nelson Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Troy Sarah Goldfarb Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
Bergen County Academies Aaron Cohen Rensselaer Polytech Inst. [RPI]
St. Joseph Catholic Samantha Kamawura REP
St. John's Zachary Yeung Rice
Bridgeport High School Krid Fung Rice
Baton Rouge Magnet Allen Liao Rice
Liberal Arts and Science Academy Navonil Ghosh Rice
St. John's School Zach Yeung Rice
Maggie Walker Governor's School for Government and International Studies Andrew Goodfellow Richmond
Kellenberg Memorial High School Alexandra Bloomfield Richmond
Moon Mike Goffus Robert Morris
Lima Christian Mike Skalicky Roberts Wesleyan
School of the Arts Giulia Perucchio Rochester
Geneva Ruth Zheng Rochester
Lewiston-Porter Patrick Teixiera Rochester
Honeoye Alicia Cornelia Rochester
Greece Athena Elizabeth Wojckowski Rochester
Clyde-Savannah Lauren Montemorano Rochester
Mercy Caitlin Olfano Rochester
East Rob Snyder Rochester
Sodus Ian Gauger Rochester
McQuaid Austin Taylor Rochester
Mercy Chelsea Flint Rochester
Penfield Conor Reynolds Rochester
Greece Olympia Monique Mottler Rochester
Tamarac Brian Street Rochester
Iroquois Alex Armlovich Rochester
Williamsville South Nate Walsh Rochester Inst. of Tech [RIT]
Rush-Henrietta Jeremy Bubel Rochester Inst. of Tech [RIT]
Kane Dan Hartman Rochester Inst. of Tech [RIT]
Jordan-Elbridge Ryan Hare Rochester Inst. of Tech [RIT]
Clyde-Savannah Jennifer Gillette Rochester Inst. of Tech [RIT]
Rush-Henrietta Keith Wilusz Rochester Inst. of Tech [RIT]
Fowler Michael Touron Rochester Inst. of Tech [RIT]
Sodus Gage Castro Rochester Inst. of Tech [RIT]
Williamsville South Peter Wise Rochester Inst. of Tech [RIT]
Geneva Jason Hang Rochester Inst. of Tech [RIT]
Greece Arcadia Alex Peterson Rochester Inst. of Tech [RIT]
Webster Schroeder Jeff Barlow Rochester Inst. of Tech [RIT]
Fowler Aisha Gadson Rochester Inst. of Tech [RIT]
Honeoye John Knight Rochester Inst. of Tech [RIT]
Pembroke Sarah Hall Rochester Inst. of Tech [RIT]
Hoosick Falls Shawn Moseley Rochester Inst. of Tech [RIT]
Lyons Samantha DeSando Rochester Inst. of Tech [RIT]
Duanesburg Rebecca Pettit Roger Williams
Bloomfield Hillary Brown Russell Sage
Stillwater Virginia Kemp Russell Sage
Eastlake Greg Fink San Diego State
Park School Tom Kugler Sarah Lawrence
Bridgeport Cameron Shelton Shepherd
Bishop Maginn Emily Buehler Siena
Amsterdam Joe Kaczmarek Siena
Schalmont Ally Badalucco Siena
Fort Mill Ryan Gustafson South Carolina-Columbia
Fort Mill Kevin Loeper South Carolina-Columbia
Hardee Senior High Zakk McClellan South Florida Community College
McKinley Senior Hig Snigdha Toodi Southern Methodist
Liberty High School Allie Kline Southwest Missouri State
Sentinel Cal Humphrey Southwestern Oklahoma State
Minco Trevor Brownen Southwestern Oklahoma State
Mt. Mercy Samantha Murphy St. Bonaventure
Lake Shore Megan Schmid St. Bonaventure
Mt. St. Mary Hilary Jarmusz St. John Fisher
Fairport Dan Glickman St. John Fisher
Lewiston-Porter Nicole Gombert St. John Fisher
Mt. St. Mary Katie Grimes St. John Fisher
Eastridge Cassie Shaw St. John's
St. Joseph's High School Rebecca Jones St. Mary's (IN)
Wayzata High School Eli Reding St. Olaf
Orono Sean Wong St. Olaf
Colonie Kevin Ho Stanford
Shanghai American School Jong-Min Choi Stanford
Bellaire High School Karthic Prasad Stanford
Minnetonka High School Nate Adams Stanford
Shady Side Academy Joshua Falk Stanford
Hardee Senior High Kane Cortez Stetson
Colonie Alex Shulman Stevens Inst. of Technology
Hilton Kayla Crocetta SUNY @ Albany
Gloversville Dan Snyder SUNY @ Albany
Albany Annemarie Kissane SUNY @ Albany
Greece Athena Mary Zimmerman SUNY @ Albany
Schenectady Sydney Faught SUNY @ Albany
Tamarac Caitlin Rooney SUNY @ Albany
Lyons Greg Maddock SUNY @ Binghamton
Mt. St. Mary Hollyann Clift SUNY @ Binghamton
Duanesburg Philip Dexter SUNY @ Binghamton
Amsterdam Dillan Rathke SUNY @ Binghamton
Amsterdam Jessica Ferrucci SUNY @ Binghamton
Gloversville Rachel Clark SUNY @ Binghamton
JFK Nick Russell SUNY @ Brockport
Eastridge Francis Valera SUNY @ Brockport
Greece Athena Dave Cocuzzi SUNY @ Brockport
Brockport Ashley Golterman SUNY @ Brockport
Sodus Dustin Lindsay SUNY @ Brockport
Broadalbin-Perth Alex Kuhl SUNY @ Brockport
Cleveland Hill Jackson Taylor SUNY @ Buffalo [Buff St]
Mt. St. Mary Stacey Podlewski SUNY @ Buffalo [Buff St]
Iroquois Mitch Simon SUNY @ Buffalo [Buff St]
Aquinas Dan Serianni SUNY @ Buffalo [Buff St]
Lancaster George Sibert SUNY @ Buffalo [Buff St]
Lewiston-Porter Katy Krawczyk SUNY @ Buffalo [Buff St]
Grand Island Nick Vallina SUNY @ Buffalo [Buff St]
Lake Shore Scott Dragowski SUNY @ Buffalo [UB]
Greece Olympia Rebecca Dingle SUNY @ Buffalo [UB]
Mt. St. Mary Liz Atallah SUNY @ Buffalo [UB]
Bishop Timon Nick Schultz SUNY @ Buffalo [UB]
City Honors Eric Leonard SUNY @ Buffalo [UB]
Rensselaer Valerie Chorwat SUNY @ Buffalo [UB]
Lake Shore Ed Benoit SUNY @ Buffalo [UB]
Mt. St. Mary Liz Caputi SUNY @ Buffalo [UB]
Mt. Mercy Olivia Schlager SUNY @ Buffalo [UB]
Northstar Ryan Lentz SUNY @ Buffalo [UB]
Depew Jon Arbaiza SUNY @ Buffalo [UB]
McQuaid Andy Schrader SUNY @ Buffalo [UB]
Webster Schroeder Steve Hsieh SUNY @ Buffalo [UB]
Wayne Tony Stavalone SUNY @ Buffalo [UB]
Lake Shore Tori Hahn SUNY @ Buffalo [UB]
Lake Shore Meghan Gallagher SUNY @ Buffalo [UB]
Orchard Park Sonia Hassan SUNY @ Buffalo [UB]
Williamsville North Eugene Grigoriev SUNY @ Buffalo [UB]
Williamsville North Josh Newman SUNY @ Buffalo [UB]
Cheektowaga Melinda Avino SUNY @ Buffalo [UB]
Geneva DeSales Molly Gutschow SUNY @ Fredonia
Cheektowaga Jenn Zelasko SUNY @ Fredonia
Holley Lizzie Reid SUNY @ Fredonia
Schalmont Rebecca Siegel SUNY @ Fredonia
St. Joseph's Nick Cummings SUNY @ Fredonia
Broadalbin-Perth Brian Clemente SUNY @ Geneseo
City Honors Luke Klein SUNY @ Geneseo
Holland Nate Smith SUNY @ Geneseo
Bloomfield Samantha Madafferi SUNY @ Geneseo
Tamarac Erik Talbot SUNY @ Geneseo
Geneva DeSales Jessica daSilva SUNY @ Geneseo
Iroquois Jennifer Fuer SUNY @ Geneseo
Greece Olympia Emma Rumley SUNY @ Geneseo
Bloomfield Kate McGuire SUNY @ Geneseo
Geneseo Amy Gambino SUNY @ Geneseo
Greece Arcadia Mark Bertolone SUNY @ Geneseo
Northstar David Yaw SUNY @ Geneseo
Lake Shore Arwen Tisdale SUNY @ Geneseo
Geneseo Rafi Ferrer SUNY @ Geneseo
Westport Central Andrew Kuntz SUNY @ Geneseo
Berne-Knox-Westerlo Ethan Willsie SUNY @ New Paltz
Greece Arcadia Mike Andre SUNY @ Oneonta
Broadalbin-Perth Adam Wolfe SUNY @ Oswego
Lansingburgh Matt DeLong SUNY @ Oswego
Amsterdam Earl Bellinger SUNY @ Oswego
Fowler Sonia Streeter SUNY @ Oswego
Troy Mike Mullin SUNY @ Potsdam
Guilderland Davis Parker SUNY @ Potsdam
Gloversville Tyler Horton SUNY @ Potsdam
School of the Arts Zora Gussow SUNY @ Purchase
Elba Will Foreman SUNY @ Stony Brook
Dundee Adam Westfall SUNY @ Stony Brook
Troy Matt Luby SUNY @ Stony Brook
Pal-Mac Alicia Kanauer SUNY @ Stony Brook
Greece Athena Kaitlyn Ziarko SUNY @ Stony Brook
Broadalbin-Perth Neil Foley SUNY Environmental Science and Forestry [ESF]
Eastridge Mike Eveland SUNY Environmental Science and Forestry [ESF]
McQuaid Christopher Arnold SUNY Environmental Science and Forestry [ESF]
Bishop Maginn Tyler Schreffler SUNY Institute of Technology [SUNY-IT]
Hilldale High School Zak Sellers SW Oklahoma State
Drummond Erika Christner SW Oklahoma State
Hilldale High School Chris Godman SW Oklahoma State
Hilldale High School Chris Harris SW Oklahoma State
Edina High School Eleanor Glewwe Swarthmore
Brookville Area Alex Nichamin Swarthmore
Northside High School Kenny Flanagan Swarthmore
Cheektowaga Shannon Kelly Syracuse
Hilton Troy Beaty Syracuse
Brockport Nneka Ebbe Syracuse
Brockport Kelly Baug Syracuse
Fowler Thao Nguyen Syracuse
St. Joseph's Peter Zona Syracuse
Bellaire High School Zach Garber Texas
Culver Academies Michael Nelson Texas
Liberal Arts and Science Academy Albert Bayer Texas
Southeast Polk Randy Nelson Texas A&M
Liberal Arts and Science Academy Prashant Raghavendran Texas Dallas
Garfield Heights Tiffany Tumino Toledo
Brockport Kristen McCannon Toronto
Madisonville North Hopkins High School Jeremy Yoder Transylvania
Helias Adam Wieberg Truman State
Helias David Churchill Truman State
Savannah Terin Budine Truman State
Helias Garrett McCormack Truman State
C. Milton Wright Lisa Tannenbaum Tufts
Baton Rouge Magnet Atman Dave Tulane
Poland Seminary High School Cole Thompson Tulane
Baton Rouge Magnet Hudson Chien Tulane
Edmond Home School Cooperative Tara Drwenski Tulsa
Westville Jessica Rowe Tulsa
Coweta Sarah Hagan Tulsa
Weatherford Samantha Watson Tulsa
Bristow David Wyatt Tulsa
Oklahoma School of Science and Math Zachary Grimmett Tulsa
Torrey Pines High School Alice Liang UC Berkeley
Torrey Pines High School Philip Lin UC Berkeley
Torrey Pines High School Gilbert Hsyu UC Berkeley
Eastlake Jordan Gatlin UC Berkeley
Charter School of Wilmington Jeff Chao UC Berkeley
Eastlake Mona Fang UC Berkeley
Torrey Pines High School Jeffrey Tsao UC Berkeley
Torrey Pines High School Reyu Sakakibara UC Berkeley
Edison David Nguyen UC Berkeley or UC-Irvine
Edison High School Matthew Johnston UC Irvine
Edison High School Matt Johnston UC Irvine
Edina High School Axel Palmstrom UC Santa Barbara
Santa Cruz Jay Ghen UC Santa Cruz
Ward Melville Ian Drayer UCLA
Torrey Pines High School Kelly Tang UCLA
Edison High School Kevin Batman UCLA
Santa Monica High School Aaron Burkenroad UCSD
Eastlake Jecedthel Dumpit UCSD
Torrey Pines High School Auroni Gupta UCSD
Eastlake Chelsea Baltierra UCSD
Eastlake Robert Dunlap UCSD
Salisbury High School Arielle Wright UNC
Las Vegas Robby Cobarrubia UNLV
Coronado Sean Belcher UNLV
James W. Robinson (Jr.) Richard Kitterman USC
Millennium Josh Beltran USC
Rockford East High School Bruce Spencer Vanderbilt
Holy Names Jordan White Vanderbilt
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Keshav Pillai Vanderbilt
Findlay High School Paul VanderKoppel Vanderbilt
St Andrew's Episcopal School Zach Bullard Vanderbilt
St. John's School Jeff Derbyshire Vanderbilt
Paul Laurence Dunbar High School Amit Chakraborty Vanderbilt
Hume-Fogg Academic High School Sam Marinelli Vanderbilt
Orange County High School Matt Dermody Vanderbilt
Findlay High School Chris Anderson Vanderbilt
Lincoln County High School Joshua Mastin Vanderbilt
XYZ Tony Chen Vanderbilt
Torrey Pines High School David Khaw Vassar
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Tom Smilack Virginia
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Raza Mir Virginia
Collegiate School Hayden Luse Virginia
Little Rock Christian Academy Chris Mullen Virginia
Orange County High School Jeremy Brown Virginia
Maggie Walker Governor's School for Government and International Studies Erik Haley Virginia
Williamsville South Roy Hanna Virginia
Maggie Walker Governor's School for Government and International Studies Anant Shukla Virginia
Collegiate School Alex Stott Virginia
James W. Robinson (Jr.) Kyle Novak Virginia Tech
Middlesboro Melanie Uy Wake Forest
Brindlee Mountain Rachel Hill Wallace State
Carlisle Sean Lee Doyle Washington and Lee
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Mohit Iyyer Washington University in St. Louis
Williamson Sean Doran Webb Institute
Albany Anne Myers Wellesley
Penfield Christine Choudri Wellesley
St. Andrew's Episcopal School Ann Walt Stallings Wellesley
Hopkins Jane Domino Wellesley
Penn Yan Emily Knapp Wells
Bay Chloe Renfroe West Florida
Bay David Tatem West Florida
Hillsdale High School John Potok Western Michigan
Moon Kevin Tomb Westminster
Lake Shore Eric Paisley Westwood
Collegiate School Cody McClelland William & Mary
Orange County High School Reeves Garnett William & Mary
Thomas Jefferson High School for Science and Technology Bali Gupta William & Mary
Geneva DeSales John Maher Williams
Robert M. La Follette High School Karissa Larson Wisconsin
Robbinsdale Armstrong High School Elliot Koch Wisconsin
Oshkosh West High School Robin Karlin Wisconsin
Oshkosh West High School Dellin Lorenson Wisconsin
Oshkosh West High School Kayla Schwalbe Wisconsin
Irondale High School Danny Vopava Wisconsin-River Falls
Victor Sean Kearney Wittenberg
Paul M. Dorman High School Arsalaan Salehani Wofford
Paul M. Dorman High School Paolo Arce Wofford
Geneseo Travis Louvain Wooster
Poland Seminary High School Matthew Porter Wooster
Colonie Brian Goodman Worchester Polytech [WPI]
The Miami Valley School David Fulero Wright State
Northmont Joe Czupryn Wright State
Half Hollow Hills High School West Johanna Kaufman WUSTL
Madisonville North Hopkins Michael Rao WUSTL
Walton Philip Gibbs WUSTL
Little Rock Central High Cyrus Bahrassa WUSTL
Bridgeport Ben Fouts WVU
Bridgeport Darren McQueen WVU
Bridgeport Jonathan Mauller WVU
Bridgeport James McDaniel WVU
John T. Hoggard High School Matthew Yale
Unionville Alex Keller Yale
Half Hollow Hills High School West Dana Zhu Yale
Santa Monica Ilan Ben-Meir Yale
Orchard Park Joe Bolognese Yale
Central Senior High School Danie Monahan Yale
Penfield Alex Liu Yale
Grosse Pointe North High School Corey Rapala Yale
Bellaire High School Daniel Petkevich Yale
Rush-Henrietta Lisa Tran Yale
Moravian Academy Ben Schenkel Yale
Oklahoma School of Science and Math Gabrielle Chen Yale